7 اصل شگفت انگیز محتوا نویسی

جستجو

ازآنجاییکه وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا قدرتمند است و برای تمامی اهداف و کاربریهای استفاده میشود به همین دلیل کاربران خیلی زیادی با این سیستم مدیریت محتوا سروکار دارند.
از مزایای وردپرس که بگذریم به تولید محتوای سایت‌های وردپرسی می‌رسیم که برای گسترش کسب‌وکارها و استارتاپ ها بسیار مؤثر است.
فرآیند تولید محتوا برای سایت‌های وردپرسی بسیار ساده است و تمام کاربرانی که به نحوی در این حوزه فعالیت دارند باید مراحل توصیه‌شده پشتیبان وردپرس را رعایت کنند.

۱. ویتامین مصرف کنید


سعی کنید همیشه در حال جستجوی مطالب پرمحتوا در موتورهای جستجو باشید. ویتامین یعنی ایده‌هایی که میتوانید توسط جستجو در گوگل و … به دست بیاورید. قدرت جستجوی عالی در موتورهای جستجوگر و مطالعه روزانه مطالب ایده‌های جدیدی به شما خواهد داد.

به‌عنوان کسی که سایت وردپرسی دارد قطعاً به ویتامین یا همان ایده‌های جدید برای تولید محتوا نیاز دارید.
توصیه میکنم در حوزهی فعالیت خود منبعی برای دریافت ایده‌های جذاب و پرمحتوا پیدا کنید.

۲. سبک شما چیست؟


کار نویسندگی مطلب از ابتدا سخت بوده و برای این منظور به یک ذهن خلاق نیاز دارید. سعی کنید از کسی کپی نکنید. تولید محتوا و برند سازی نیاز به خلاقیت، انرژی، زمان و هزینه دارد. سعی کنید کلمات ویژهی برند خود را خلاقانه بسازید.

۳. بر روی هدف تمرکز کنید


اولین کاری که هنگام نشستن بر روی صندلی باید انجام دهید این است که خط فکری خود را ترسیم کنید و مرتبط با موضوع پیش بروید. اگر مخاطب شما احساس کند که از موضوع موردبحث خارج شدید و به مسائل حاشیه‌ای پرداخته‌اید همان لحظه وب‌سایت شمارا ترک میکند و این نقطه شکست شما خواهد بود.

۴. خشت اول را کجا بگذاریم


تا جایی که ممکن است بر روی انتخاب عنوان مناسب زمان بگذارید. شاید مهم‌ترین بخش محتوا نویسی و جذب مخاطب انتخاب عنوان جذاب و تأثیرگذار باشد. سعی کنید از کلمات کلیدی خود در عنوان محتوا استفاده کنید و از کلمات توصیفی، مثبت و مؤثر غافل نشوید. به این نکته توجه کنید که طول عنوان شما نباید بیشتر از ۶ یا ۷ کلمه باشد که البته در بخش دوم این مقاله به دلیل این نکته اشاره خواهم کرد.

۵. تأثیرگذارترین بخش محتوای شما کجاست؟


هر مقاله تأثیرگذاری باید با مقدمه‌ی مناسب و کلمات و جملات مثبت شروع شود. در همان بخش مقدمه مخاطب را جذب کنید و بر روی صندلی میخکوبش کنید. نکته اینجاست که نباید اغراق نویسی کنید اما کاربرد کلمات شما باید به نحوی باشد که قابل‌باور باشد.

۶. ساختار ساز باشید نه ساختارشکن


حتماً در بخش اصلی مقاله خود از تگ‌ها و کدهای مناسب HTML استفاده کنید. استفاده از کلمات کلیدی بیشتر از حد مجاز اشتباه بزرگی است که اکثر دوستان وردپرسی انجام میدهند. لینک‌های داخلی و خارجی و تصاویر مرتبط با موضوع داشته باشید و مقاله خود را با چند سؤال کلیدی به پایان برسانید.

۷. به عقب برگردید و از نو شروع کنید


فراموش نکنید که هنگام نوشتن یک مطلب قطعاً مشکلاتی نگارشی به وجود خواهد آمد. مشکلاتی مانند غلط‌های دیکته، پس‌وپیش شدن کلمات، خروج از موضوع موردبحث و … توصیه میکنم زمانی را برای ویرایش محتوای تولیدشده صرف کنید تا سطح کیفی مقاله افزایش یابد.

تمرین شماره یک:
لطفاً از همین امروز محتوا نویسی را شروع کنید و در یک موضوع عمومی یا موردعلاقه خود اقدام به نوشتن یک مقاله حداکثر ۵۰۰ کلمه‌ای کنید.

مواد موردنیاز برای تولید اولین محتوا:


٫۱ یک جای دنج و خلوت
٫۲ لپ‌تاپ، کامپیوتر یا هر وسیلهی برای نوشتن
٫۳ کمی ایده و خلاقیت
٫۴ زمان کافی برای نوشتن

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *