اهمیت محتوا در طراحی سایت

جستجو

اگر قصد دارید کسب‌وکار آنلاین راه بیندازید و یا کسب‌وکار خود را وارد فضای آنلاین کنید، باید بدانید که چطور آنلاین بنویسید. عبارت “محتوا، پادشاه است” در طراحی سایت را اکثر افراد شنیده‌اند و ممکن است امروز کمی کلیشه‌ای به نظر بیاید، اما اهمیت کیفیت محتوای یک سایت، هنوز به قوت گذشته باقی است و این عبارت همانند گذشته که برای توصیف اهمیت محتوای سایت به‌کاربرده می‌شد، معنادار و مهم است.

 

اهمیت محتوای باکیفیت در طراحی سایت

محتوای باکیفیت، عامل کلیدی در طراحی سایت برای ایجاد تعامل و برقراری ارتباط با بازدیدکنندگان سایت است. همین ایجاد تعامل ذره‌ذره به انجام عملیات مهم‌تر، مثل انجام خرید و … منتهی می‌شود و کاربران را به اقدام فرامی‌خواند.

 

در زیر به مواردی اشاره می‌کنیم که به شما کمک می‌کند برای محتوای سایت خود، استراتژی بچینید و محتوای مناسب ایجاد کنید.

تحقیقات در مورد مطالب مرتبط با زمینه کاری

با وب‌سایت‌هایی که محتوای مرتبط با زمینه کاری شما منتشر می‌کنند، ارتباط داشته باشید. از آخرین اخبار و چالش‌های مرتبط با زمینه فعالیت خود مطلع باشید. مطالعه زیاد شمارا وادار می‌کند تا سؤال بپرسید، ایده‌های خود را بررسی کرده، آن‌ها را گسترش دهید، جالب‌ترین آن‌ها را برگزینید و در سایت خود قرار دهید.

مخاطبان هدف خود را بشناسید

شما به‌خوبی آگاه هستید که چطور باید با یک کودک ۵ ساله یا بهترین دوست خود و یا یک مدیر عالی‌رتبه، به شکل متفاوت سخن بگویید. درواقع شما می‌دانید که چطور سخنان خود را با مخاطبانتان تطبیق دهید تا برای آن‌ها قابل‌فهم و درک باشد. این مهم در ایجاد محتوا هم صادق است.

 

به عبارت کلی باید درک عمیقی از خواسته‌های بازار هدف خود داشته باشید. طراحی سایت فقط طراحی گرافیکی را شامل نمی‌شود. بلکه طراحی سایر المان‌های سایت هم جزو نکات بسیار مهم طراحی سایت است. پس باید بدانید که آن‌ها مایلند چه مطالبی را مطالعه کنند و تمرکز و تلاش خود را بر روی آن نوع مطالب بگذارید تا نتیجه مطلوبی دریافت کنید. سعی کنید محتوای پیچیده ایجاد نکنید.

 

محتوای شما، کاملاً بستگی به خواسته‌های بازار هدفتان دارد.

هدف‌گیری برای اقدام

ممکن است محتوای شما جذاب و مفید باشد، اما نتیجه‌ای که مدنظر دارید را دریافت نکنید. چرا؟

زیرا محتوای سایت شما خوانندگان و بازدیدکنندگان سایت را تشویق به انجام عمل نمی‌کند و آن‌ها را برای اقدام فرانمی‌خواند. شما باید محتوایی ایجاد کنید که خوانندگان را برای اقدامی خاص فراخواند و آن‌ها را به ایجاد تعامل با سایت تشویق کند. انجام کارهایی مثل ثبت‌نام در قسمت ارسال اخبار جدید به ایمیل، خرید محصول، شرکت در رویدادهای شما و یا Follow کردن صفحه فیس‌بوک.

 

نکته دیگر: از جملات مجهول استفاده نکنید. ” زندگی شما با محصولات ما بهتر می‌شود”

به‌جای جمله بالا از این جلمه استفاده کنید: “محصولات ما زندگی شمارا بهتر می‌کند”

یا حتی عبارتی بهتر، مستقیم و قاطعانه که کاربران را به اقدام تشویق می‌کند:

“زندگی خود را با محصولات ما بهتر کنید”

مختصر و مفید

اگر می‌خواهید محتوای آنلاین بنویسید، با دقت و واضح این کار را انجام دهید. از به‌کارگیری متون طولانی و جملات اضافی بپرهیزید و حد امکان، محتوای سایت را مختصر و مفید ایجاد کنید تا از طریق کمترین کلمات، بیشترین پیغام و اطلاعات را منتقل کنید.

 

کاربران متن‌های کوتاه‌تر را راحت‌تر می‌خوانند و اگر با لغات مناسب و پیام‌های مرتبط به شکل درست پرشده باشد، بهترین تأثیر را نسبت به متن‌های طولانی با توضیحات فراوان دارد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *