تأثیر افزونه‌های غیرفعال در سرعت سایت وردپرس

جستجو

تأثیر حذف افزونه‌های غیرفعال در سرعت سایت وردپرس
تاکنون برای بسیاری از کاربران وردپرسی سؤال پیش‌آمده است که آیا نگهداری افزونه‌های غیرفعال در پیشخوان وردپرس روی سرعت سایت تأثیر می‌گذارد؟ آیا سرعت وردپرس را کند می‌کند؟ آیا نیاز هست آن‌ها را حذف کنیم؟

سعی کردم بتونم پاسخ دقیقی و درستی برای آن دسته از کاربران پیدا کنم و ارائه دهم، پس با ما همراه باشید.
اکثر کاربران روزانه افزونه‌های بسیاری نصب و فعال‌سازی می‌کنند و سپس آن‌ها را غیرفعال می‌کنند و دیگر به سراغ آن‌ها نمی‌روند، حال برای شما توضیح می‌دهم که حذف نکردن افزونه‌های غیرفعال چه آسیبی می‌تواند به سایت وردپرسی شما برساند.

افزونه غیرفعال در وردپرس چیست؟
در کل وردپرس با افزونه‌ها گسترش و توسعه‌یافته است و همین افزونه‌ها باعث شده‌اند وردپرس امکانات بسیاری داشته باشد و از بین سیستم‌های مدیریت محتوا از محبوبیت بیشتری برخوردار باشد.

هنگامی‌که افزونه‌ای را نصب می‌کنید، وردپرس فایل افزونه را به سرور میزبانی وب شما می‌فرستد و می‌توانید آن‌ها را در بخش افزونه‌ها/ افزونه‌های نصب‌شده/ پیشخوان وردپرس مدیریت کرده و آن‌ها را فعال یا غیرفعال کنید. در پایین افزونه‌های غیرفعال لینک delete وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را حذف کنید.

آیا وجود افزونه‌های غیرفعال باعث کاهش سرعت وردپرس می‌شود؟
پاسخ این سؤال واضح و روشن است، خیر افزونه‌های غیرفعال تأثیری در کاهش سرعت وردپرس نخواهد داشت. حتی اگر ده‌ها افزونه غیرفعال در سایت خود نصب‌کرده باشید، در عملکرد سایت شما تأثیری نخواهد گذاشت.
هرزمانی که کاربر یک صفحه را از سایت وردپرسی خود درخواست می‌کند، وردپرس فرآیند بارگیری را آغاز می‌کند. در طی این فرآیند، تنها افزونه‌های فعال در سایت شما بارگیری می‌شوند و تمام افزونه‌های غیرفعال کاملاً نادیده گرفته می‌شوند و بارگذاری نمی‌شوند.
در وردپرس تنها صفحه افزونه‌های نصب‌شده و فایل هدر افزونه‌های غیرفعال را مشاهده می‌کنند و افزونه‌ها را بارگذاری نمی‌کنند. پس نتیجه می‌گیریم دلیل کندی سایت شما نمی‌تواند به علت وجود افزونه‌های غیرفعال در پیشخوان وردپرس باشد.

آیا باید افزونه‌های غیرفعال در وردپرس حذف کنیم؟
دلیل اصلی که وردپرس امکان غیرفعال کردن افزونه‌ها را در پیشخوان فراهم کرده این است که گاهی اوقات شما نیاز پیدا می‌کنید موقتاً یک افزونه را در حالت خاموشی قرار دهید سپس مجدداً از افزونه استفاده کنید. پس به‌جای اینکه مستقیماً افزونه را حذف کنید، غیرفعال می‌کنید به این دلیل که با حذف افزونه تنظیمات هم از بین می‌رود.

به‌صورت کلی نگهداری افزونه‌های غیرفعال اشکال ندارد ولی در حقیقت گاهی اوقات می‌تواند مشکل‌ساز باشد. اولین مشکل این‌که وردپرس هنوز هم به‌روزرسانی‌هایی را برای افزونه‌های غیرفعال نشان می‌دهد. این مورد می‌تواند کمی مضر باشد، به‌خصوص اگر شما افزونه‌های خود را به‌طور منظم به‌روز نگه‌دارید.
این نکته را بدانید که افزونه‌های غیرفعال هنوز هم یک فایل اجرایی می‌باشند و زمانی که هکرها تلاش می‌کنند سایت شمارا هک کنند این فایل‌ها می‌توانند آلوده شوند و یا می‌توانند برای نصب نرم‌افزارهای مخرب در سایت شما مورداستفاده قرار گیرند پس به علت موضوع امنیتی وردپرس بهتر است افزونه‌ای که نمی‌خواهید استفاده کنید را حذف نمایید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *