چگونه می‌توانیم محتوای مطابق با سئو بنویسیم؟

جستجو

یکی از سیستم‌های مدیریت محتوا در طراحی سایت، که امکانات بسیاری برای تولید محتوا دارد وردپرس است. سیستم مدیریت محتوای وردپرس پلاگینی برای تشخیص و تعیین آیتم‌های به‌روز سئو دارد. این پلاگین در بخش محتوا قرار می‌گیرد. طریقه‌ی کار این پلاگین بدین‌صورت است که ایرادات نگارشی و سئویی را تشخیص می‌دهد و در قالب یک کامنت گوش زد می‌کند. سپس مدیریت سایت یا مسئول تولید محتوای وب‌سایت از این نکات استفاده می‌نماید. تا کیفیت متن خود را چه ازنظر سئو و چه ازنظر نگارش بهبود دهد. در این مقاله سعی بر آن داریم تا به این سؤال پاسخ دهیم که چگونه می‌توانیم در طراحی سایت وردپرس محتوای مطابق با سئو بنویسیم؟

 

چرا و چگونه می‌توانیم در طراحی سایت وردپرس محتوای مطابق با سئو بنویسیم؟

با توجه به تغییرات مختلف و به‌روز الگوریتم‌ها و قوانین گوگل، مدیران وب‌سایت‌ها باید هرچه بیشتر سعی بر آن داشته باشند تا اطلاعات خود را نیز به‌روز نگه‌دارند. بسیاری از متخصصان تولید محتوا از این اصول باخبرند اما بسیاری از مدیران وب‌سایت‌ها از این اصول باخبر نیستند. یا مشغله‌های کاری مجال نمی‌دهند تا اطلاعات خود را در ارتباط با تولید محتوا و طراحی سایت داینامیک به‌روز نگه‌دارند. ازاین‌رو برای این دسته از افراد استفاده از نرم‌افزارها یا پلاگین‌های تصحیح نگارش بسیار راه خوبی به نظر می‌رسد.

 

پلاگین درج محتوا مطابق با سئو و اصول نگارشی به‌روز

پلاگین Yoast یکی از پلاگین هایی است که بدین منظور برای طراحی سایت اینترنتی سیستم مدیریت محتوای وردپرس نوشته‌شده است. Yoast یک پلاگین سئو است که یکی از امکاناتش تعیین رتبه سئوی یک مطلب است. در این خصوص می‌توانید مطلب آموزش ساخت سایت در اینترنت را مطالعه نمایید. در سیستم مدیریت محتوای وردپرس معمولاً مطالب در بخش post یا نوشته درج می‌شود. در این بخش برای ایجاد یک مطلب جدید لازم است تا به بخش post یا نوشته‌ها بروید. در این بخش افزودن یک نوشته را کلیک نمایید. و در نوشته‌ی جدیدی که برایتان باز می‌شود اقدام به درج مطلب جدید نمایید.

 

درج محتوا مطابق با سئو و اصول نگارشی به‌روز

در صفحه‌ای که پیش رویتان باز می‌شود در بخش عنوان یک عنوان مناسب برای مطلب درج نمایید و در بخش محتوا مطلب را درج کنید. پایین‌تر از کادر درج محتوا بخش مرکز راهنمایی را مشاهده می‌نمایید. در این کادر می‌توانید آیتم‌های پلاگین Yoast Seo را مشاهده نمایید. در این کادر تمامی نکاتی که در متنتان رعایت کرده‌اید به‌عنوان امتیاز مثبت و بارنگ سبز نمایش می‌دهد. همین‌طور هر نکته‌ای که رعایت نکرده‌اید و به بهبود احتیاج دارد را بارنگ‌های نارنجی و قرمز نمایش می‌دهد. همین‌طور پلاگین Yoast بخشی برای درج کلیدواژه‌ی کانونی، متا دیتا و عنوان سئویی دارد. این بخش‌ها برای سئوی مطلب شما بسیار مفید می‌باشند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *