اهمیت صفحه درباره ما در طراحی سایت‌ها

جستجو

اینترنت به نماد “حفظ مساوات” تبدیل شده است: در پنجره یک مرورگر همه شرکت‌ها، بدون توجه به کوچکی و اندازه خود، می‌توانند به‌خوبی یک شرکت بزرگ، باسابقه طولانی در کیفیت و ارائه خدمات، به نظر برسند. این وضعیت، صاحبان مشاغل کوچک را به چالشی بااهمیت فرامی‌خواند: چگونه می‌توانیم مشتریان بالقوه خود را از این بابت قانع کنیم که شرکت ما شرکتی کلاه‌بردار و با زمینه فعالیت غیراخلاقی نیست؟ بهترین راه‌حل، استفاده از یک صفحه کاملاً سازمان‌یافته “درباره ما” است.

 

این صفحه نباید فقط شرکت را به مشتری معرفی کند، بلکه باید ورای هرگونه شک و تردید، به شرح دلایل اعتماد مشتری به شرکت شما بپردازد. اغلب، این موضوع به معنی پاسخگویی به شش سؤال مهم زیر است که از طرف بازدیدکننده وب‌سایت شما مطرح می‌شود:

 

  • چه کسی گرداننده این وب‌سایت است؟

امروزه مردم از شرکت‌های بزرگ و مقرراتی و نگرش قدیمی و شعارگونه “تماس شما برای ما مهم است” خسته شده‌اند. شما می‌توانید به‌عنوان مالک یک شرکت کوچک، توجه شخصی را به مشتری خود داشته باشید که آن‌ها از هیچ شرکت بزرگی دریافت نمی‌کنند. این پیغام را در صفحه “درباره ما” بگنجانید.

 

از صحبت درباره خود و علاقه شغلی خود هیچ واهمه‌ای نداشته باشید و البته می‌توانید عکس خود را نیز ضمیمه کنید. پیام اصلی شما این است که در پس‌زمینه کسب‌وکار شما فردی واقعی قرار دارد که به مشتریان خود از صمیم قلب اهمیت می‌دهد.

 

  • آیا این‌یک کسب‌وکار واقعی است؟

شاید بهترین روش پاسخ به این سؤال این است که آدرس پستی کامل خود را در سایت قرار دهید. حتی اگر مشتریان شما هیچ‌وقت به دیدن شما نیایند، نکته اطمینان بخشی درباره مکان حقیقی شرکت شما وجود دارد. یک آدرس پستی به مشتریان احتمالی شما نشان می‌دهد که چیزی برای پنهان کردن ندارید. آدرس تماس خود، شامل آدرس پستی را در نقطه‌ای مشخص در صفحه “درباره ما” قرار دهید.

 

  • آن‌ها از چه روش‌هایی پول درمی‌آورند؟

همه شما با عبارت کلیشه‌ای “اگر چیزی بیش‌ازحد لزوم خوب به نظر برسد حتماً به‌درستی آن شک کن” آشنا هستید. اگر طرح فعالیت‌های خود را برای بازدیدکنندگان آشکار نکنید، به‌عبارت‌دیگر اگر به آن‌ها نگویید که از چه راهی کسب درآمد می‌کنید، اولین سؤالی که به ذهن آن‌ها خطور می‌کند این است:”مشکل چیست؟”

اگر شرکت شما تولیدات رایگان زیادی عرضه می‌کند یا این‌که قیمت اجناس شما در مقایسه با رقبا بسیار کم است، مشتریان شما عقب‌نشینی می‌کنند.

در صفحه “درباره ما” در مورد منابع درآمد خود و دلایل دریافت هزینه بابت خدماتی که مشتری را به خاطر آن‌ها شارژ می‌کنید، صحبت نمایید. به یاد داشته باشید که به‌جای صحبت از قیمت‌ها از ارزش خدمات و محصولات خود صحبت کنید.

 

  • مدت فعالیت آن‌ها چقدر است؟

مردم غال با به دو گزینه ثبات و دوام به‌عنوان دو عامل تعیین‌کننده اعتماد نگاه می‌کنند. ازآنجاکه بیشتر شرکت‌های کوچک (به‌خصوص از نوع آنلاین) قدمت زیادی ندارند، انتظار تاریخچه‌ای طولانی برای ایجاد اعتماد، کاری مشکل است. اگر شما با چنین موردی روبه‌رو هستید، می‌توانید از تجربیات گذشته خود صحبت کنید. تجربه گذشته بیشتر صاحبان شرکت‌های کوچک، با فعالیت کنونی آن‌ها ارتباط زیادی دارد. در صفحه “درباره ما” ضمن صحبت درباره این موضوع، ارتباط و دلیل سودرسانی آن به فعالیت کنونی خود را شرح دهید.

 

  • چگونه از کیفیت کار آن‌ها مطلع شوم؟

بهترین راه برای این‌که به مشتریان بالقوه خود نشان دهید چه‌کار می‌توانید برای آن‌ها انجام دهید، قرار دادن متن‌های تشکر از مشتریان خرسند شرکت است. بهترین حالت این است که این پیام‌ها از جانب شرکت‌ها باشند تا بتوانند به شکلی دقیق، موقعیت و رضایت مشتری شمارا مشخص کنند. برای تأثیرگذاری بیشتر بهتر است این پیام‌های قدردانی، آدرس تماس فرستنده را نیز مشخص کنند.

معمولاً نام و یک لینک به یک وب‌سایت کافی است. فراهم کردن فهرستی از مشتریان سابق و نوع فعالیت ارائه‌شده از جانب شما به آن‌ها نیز مؤثر است. قبل از تهیه لیست نام مشتریان، از آن‌ها اجازه این کار را بگیرید. بیشتر اوقات آن‌ها از دادن این اجازه بسیار خوشحال می‌شوند به‌خصوص اینکه لینکی به وب‌سایت آن‌ها در سایت خود بگذارید.

 

  • آیا آن‌ها به انجمن‌های شغلی مرتبط هستند؟

روش دیگر برای ایجاد اطمینان و اعتبار، وابسته بودن به انجمن‌ها، مؤسسات تجاری یا شغلی است. این مؤسسات غالباً به اعضا خود اجازه استفاده از لوگوی موسسه را می‌دهند. به‌عنوان‌مثال، وب‌سایت یک تعمیرگاه اتومبیل می‌تواند از علامت یک شرکت بزرگ تولید خودرو استفاده کند و به این وسیله بر در اختیار داشتن مکانیک‌هایی آموزش‌دیده تأکید کند. به‌طور مشابه، یک وب‌سایت مشاوره شغلی نیز می‌تواند لوگوی انجمن مدیریت و یک آژانس معاملات ملکی، لوگوی انجمن صنفی معاملات ملکی را به کار برد. از این انجمن‌ها به نفع خود در صفحه “درباره ما” بهره بگیرید.

 

  • آیا می‌توانم در مورد سپردن اطلاعات محرمانه خود به آن‌ها اعتماد کنم؟

مردم درباره اطلاعات شخصی خود، به‌خصوص در دنیای برخط، بسیار محتاط هستند. شما باید از یک سری سیاست‌های حفظ و محرمیت اطلاعات استفاده کرده، آن را به‌وضوح در وب‌سایت خود نشان دهید، همچنین باید لینک آن را در صفحه “درباره ما” و همچنین صفحه اصلی قرار دهید. این مورد به‌تنهایی ممکن است تأثیرهای مثبتی رابین مشتریان احتمالی که به‌جای انتخاب محلی دیگر، خرید از شمارا انتخاب می‌کنند بگذارد.

 

  • برخی جزییات اجرایی

اگر اطلاعات صفحه “درباره ما” ضمن اشغال فضایی زیاد، متن شمارا طولانی می‌کند، می‌توانید آن را در صفحه‌های مختلف تقسیم کنید. در این صورت به‌جای یک صفحه، یک بخش “درباره ما” خواهید داشت. در صورت انجام این کار، منوی کوچکی حاوی گزینه‌های مختص بخش “درباره ما” تهیه کنید. لینک‌های این منو را می‌توانید این‌گونه بنامید: کارمندان ما، فعالیت ما، نمونه کارهای ما، مشتریان ما و غیره.

بهترین مکان برای قرار دادن این بخش، یک ستون در سمت راست یا چپ صفحه، با توجه به انگلیسی یا فارسی بودن صفحه است. همچنین در صفحه اصلی، لینکی را به صفحه “درباره ما” قرار دهید. لازم نیست این لینک حتماً در مشخص‌ترین مکان یا در منوی اصلی وب‌سایت شما باشد، فقط کافی است قابل‌رؤیت و در دسترس باشد.

 

  • خلاصه

تشخیص خوب بودن و حسن شهرت شرکت‌ها در اینترنت کار سختی است. یک‌راه برای کمک به مشتریان احتمالی برای اعتماد به شغل شما، داشتن یک صفحه “درباره ما” خوب است. این صفحه باید به بیشتر سؤالات احتمالی که مشتری‌ها از خودشان در مورد اعتماد یا عدم اعتماد به شرکت شما می‌پرسند، پاسخ دهد. این صفحه باید از طریق یک لینک در صفحه اصلی به‌راحتی در دسترس باشد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *